Dubla pentru Mutu

0 161

Adrian Mutu cel mai in forma jucator roman al momentului, a reusit sa inscrie doua goluri in partida pe care echipa sa AC Fiorentina, a castigat-o cu scorul de 5-1 impotriva lui Cagliari, intr-un meci contand pentru etapa a 17-a din Serie A.
Dupa ce Montolivo a deschis scorul pentru Fiorentina in minutul 3, iar Fini a egalat doua minute mai tarziu, Adrian Mutu si-a readus echipa in avantaj in minutul 41, cu un sut din interiorul careului.
Briliantul roman, pe teren pana in minutul 81, l-a invins a doua oara pe Marruocco in prelungirile primei parti, dintr-o lovitura de pedeapsa obtinuta de Bobo Vieri.
Dupa pauza, Fiorentina a mai punctat de doua ori prin Mario Alberto Santana, in minutele 47 si 79, iar gruparea toscana castiga meciul cu 5-1 ocupand locul 5, cu 28 de puncte.