De necrezut : Corona Brașov – DVTK Miskolc 0-2, în sferturile de...

De necrezut : Corona Brașov – DVTK Miskolc 0-2, în sferturile de finală ale Erste Liga la hochei

0 55

Hocheiștii de la Corona Brașov au început dezamăgitor play-off-ul Erste Liga! Jucând două meciuri acasă, cu o echipă convenabilă, DVTK Miskolc, elevii lui Dave Mc Quin au înregistrat tot atâtea eșecuri! În primul meci, Corona a pierdut cu 2-3, deși a condus cu 2-1. Daniel Koger și Pavlo Borisenko sunt autorii golurilor echipei brașovene. dar a putut menține acest avantaj și a cedat primul meci al seriei. A doua partidă din seria ce se desfășoară după sistemul cel mai bun din 7 jocuri, a avut loc sâmbătă, iar Corona Brașov a pierdut din nou, scor 1-3. Pe Patinoarul Olimpic Brașov, oaspeții au deschis scorul prin Kuleshov în minutul 32, dar braşovenii au restabilit egalitatea patru minute mai târziu cu reușita lui Sills. Maghiarii au dominat repriza a treia și au preluat conducerea cu golul lui Szathmary din minutul 49. Rezultatul final a fost stabilit de Razumniak după ce a marcat în poarta goală, la intrarea în ultimul minut. Campioana României este condusă în acest moment cu 2-0 la general și va fi destul de greu să revină… Seria sfertului de finală Corona Brașov – DVTK se mută în Ungaria pentru meciurile 3 și 4 , săptămâna viitoare, marți și miercuri.