Corona Brasov a terminat la egalitate partida cu FC Voluntari

0 239

Echipa de liga secunda Corona Brasov pregatita de tehnicianul Daniel Bona, a remizat, scor 1-1 cu formatia FC Voluntari, intr-o partda amicala disputata pe terenul Metrom. Golul formatiei brasovene, a fost inscris in a doua parte a jocului de Ene. Partida s-a jucat pe durata a 105 minute, prima repriza avand 60 de minute in timp ce de-a doua parte a avut o durata de 45 de minute. In prima parte a jocului, antrenorii Coronei, Dan Bona si Nicu Vaduva, au folosit urmatoarea formula de echipa: Marc – Burlacu, Foriko, Avram (Damian), Fizesan – Chirciu, Dalbea, Manea, Vlad Munteanu, Leonte – Coman. In cea de-a doua repriza Corona a jucat in formula: Danalache, Martac, Damian, Stefan, H. Popa, Chirciu, Stanga, Pastor, Marcas – Marinescu, Ene. „Sunt multumit de modul in care baetii au tratat jocul. Ne-am creeat foarte multe oportunitati de a inscrie dar din pacate nu am gasit drumul spre gol. In repriza secunda am dominat autoritar, chiar daca am intalnit o echipa buna, care s-a intarit cu jucatori de valoare precum Dinu Todoran”, a declarat antrenorul Daniel Bona. Corona va juca vineri o noua partida de verificare in compania formatiei de liga a treia din Targoviste.

Echipa vizitatoare a venit la Brasov cu o echipa puternica, care are in componenta jucatori valorosi, unii dintre ei evoluand chiar in prima liga: Maxim, Dinu Todoran, Irimia sau Irinel Voicu.. A doua repriza a apartinut in totalitate echipei brsovene, care a ratat ocazii mari, prin Dalbea, Coman, Damian, H. Popa sau Marinescu (bara!). Golul echipei brasovene s-a datorat unei acţiuni colective bine inchegate, mingea circuland pe traseul Stanga- Marinescu-Ene, iar ultimul finalizand de la 16 m.