Corona a fost egalată de Rapid, în semifinala Diviziei A1 la volei...

Corona a fost egalată de Rapid, în semifinala Diviziei A1 la volei masculin

0 49

În Sala Sporturilor din Brașov a avut loc meciul doi al semifinalei Diviziei A1 la volei masculin, dintre Corona Brașov și Rapid București.  Giuleștenii s-au impus cu 3-1. Oaspeții au debutat în forță și au câștigat primul set, scor 25-20, după care Corona a egalat situația, adjudecându-și setul secund, cu 25-18.  Cu multe greșeli individuale, inclusiv la serviciu, brașovenii au pierdut ultimele două seturi: 12-25 și 20-25.

Rapidul a egalat astfel situația la general, 1-1, după ce Corona se impusese la București, cu 3-2. Meciul trei, decisiv pentru calificarea în finală, va avea loc sâmbătă, la București.

În cealaltă semifinală, scorul este, de asemenea, egal, 1-1, după ce Dinamo a învins campioana en titre, Arcada Galați, la bucurești, scor 3-2. Și în această semifinală, meciul decisiv pentru calificarea în ultimul act al competiției, se va desfășura sâmbătă, la Galați.