Baschetbalistii brasoveni nu-si gasesc cadenta

0 312

Echipa de baschet CSU Cuadripol Brasov a pierdut cu scorul de 77-66 (22-38), meciul disputat in deplasare la Medias impotriva formatiei Gaz Metan.

Chiar daca elevii pregatiti de Dan Calancea, au condus ostilitatile in teren pana in sfertul al treilea, odata cu eliminarea celor mai buni si totodata celor mai inalti jucatori Morariu si Dohi, brasovenii au pierdut inexplicabil aproape toate mingile de sub panoul adversarilor, dandu-le acestora sansa de a marca pe contraatac.
In ultimul sfert, gazdele i-au „sufocat” pe brasoveni, partida desfasurandu-se practic intr-un singur sens.
La finalul meciului, antrenorul Dan Calancea s-a aratat foarte dezamagit de prestatia elevilor sai afirmand: „Nu mai pot spune nimic. Nu mai aveam ce face am jucat foarte slab, iar la acest lucru au contribuit si arbitrii”.