Au pierdut cu Mlada Boleslav

0 147

Dinamo Bucuresti echipa pregatita de Cornel Dinu si Cornel Talnar, a pierdut cu scorul de 2-0, marti seara, primul meci amical al anului, jucat in Cipru contra celor de la Mlada Boleslav. Bogdan Lobont nu a jucat, acuzand dureri stomacale.
Dinamo a jucat palid, cu toate ca a inceput prima repriza intr-o formula destul de solida. Mlada a deschis scorul in minutul 40, la finalul unei prime reprize in care „cainii” nu prea s-au vazut. Slacek l-a invins pe Romanovs cu un sut plasat, dupa o greseala a lui Pulhac si dupa o reactie tarzie a portarului dinamovist.
Repriza a doua a inceput cu un gol in poarta echipei romane. Rainoch a primit o centrare din corner si marcat printr-o lovitura de cap.