Adrian Mutu inscrie pentru Fiorentina

0 221

Adrian Mutu atacantul roman al echipei italiene AC Fiorentina, a inscris, duminica, primul gol de la revenirea pe gazon, in meciul pe care gruparea „viola”, l-a castigat cu 1-0. Mutu a inscris de trei ori, dar de doua ori s-a aflat in pozitie de ofsaid.
Adrian Mutu a inscris in minutul 52 al meciului cu o lovitura de cap, dupa o lovitura libera executata de D Agostini.
Imediat dupa marcarea golului, Mutu a aratat ca nu a renuntat la vechiul obicei si a facut o plecaciune in fata fanilor toscani.
La cinci minute dupa ce a inscris, Mutu a incercat sa il copieze si sa inscrie cu mana, dar arbitrul i-a acordat cartonasul galben pentru hent.
Varful in varsta de 32 de ani a mai inscris si un gol in prima repriza cu un calcai de senzatie, dar acesta a fost anulat corect pentru o pozitie de ofsaid. Totodata, cu 10 minute inainte de final, Mutu a punctat din nou, din ofsaid, astfel ca si de aceasta data reusita sa a fost anulata.