Lacatus criticat de presa italiana

0 205

Marius Lacatus antrenorul echipei Steaua Bucuresti, nu a scapat de criticile agentiei italiene Datasport, dupa ce „ros-albastrii” au ratat calificarea in 16-imile de finala ale Ligii Europa, fiind invinsi, miercuri, in deplasare, cu scorul de 1-0, de formatia SSC Napoli, in ultimul meci din grupa K a competitiei.
„Tehnicianul romanilor a comandat un -catenaccio- din alte vremuri. In prima repriza au contat putin pe contraatac, dar in partea a doua nimic. In final el poate spune ca a pierdut cu un gol primit in minutul 93, dar jucand putin odata si odata tot vei plati”, a scris Datasport.
Formatia Steaua Bucuresti a ratat calificarea in 16-imile Ligii Europa, dupa ce a fost invinsa, miercuri, in deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), de echipa italiana Napoli, in ultima etapa a grupei K a competitiei.