Suspendat si amendat

0 161

Razvan Lucescu antrenorul formatiei FC Brasov, si Petre Grigoras cel al gruparii Otelul Galati, au fost suspendati cate o etapa, miercuri, de Comisia de Disciplina a Federatiei Romane de Fotbal, dupa eliminarile din meciul dintre cele doua echipe, din optimile de finala ale Cupei Romaniei, incheiat cu victoria brasovenilor, scor 7-6.
Tehnicianul lui FC Brasov a declarat la iesire ca nu a fost luat prin surprindere de decizia Comisiei de Disciplina: „Daca am intrat pe teren, era normal sa fiu suspendat”.
Lucescu a fost trimis in tribuna in minutul 56, dupa ce a intentionat sa isi scoata echipa de pe teren, in timp ce Grigoras a fost eliminat in minutul 75, pentru proteste repetate la adresa centralului Coltescu. De altfel, si Grigoras a intentionat sa isi scoata echipa de pe teren, dar atacantul Emil Jula i-a convins pe colegii sai sa continue jocul.