Locul patru pentru Romania

0 155

Nationala de handbal a Romaniei, a scapat printre degete medalia de bronz dupa un meci de cosmar cu Germania. Echipa pregatita de Gheorghe Tadici, a pierdut finala mica, cu scorul de 36-35, ratand medalia de bronz la Campionatul Mondila de Handbal feminin care s-a desfasurat in Franta. Desi le-am batut in faza grupelor, nemtoaicele au dovedit ca sunt o trupa pe cinste si ne-au dat o adevarata lectie de lupta. Fetele lui Tadici au condus cu 18-11 la pauza si au avut chiar si un avans de noua goluri in repriza a doua, insa nemtoaicele au revenit ca prin minune. Germania a egalat la 33 in ultimele secunde ale meciului, desi era condusa cu trei goluri cu ceva mai mult de un minut inainte de final.
Visul urat a continuat si in prelungiri, cand Romania a pierdut prim-planul meciului. Germania a stiut ce vrea si a stiut cum sa obtina victoria, in timp ce Romania trebuie sa se multumeasca din nou cu locul patru.