,,Lupii”au egalat Gheorghieni, în Erste Liga

0 205

După ce au fost conduși, cu 2-1, ,,lupii” nu au avut de ales și s-au moblizat la Gheorghieni, obținând un succes important, în seria sferturilor de finală din cadrul Erste Liga la hochei. Corona Brașov ce s-a impus sâmbătă seara la Gheorghieni, în fața echipei ACSH, din localitate. Scor 4-1 pentru echipa Brașovului, pe reprize 2-0, 1-1, 1-0. Golurile echipei Corona au fost înscrise de Fowlie, Zaghidulin, Gliga și Armstrong, ultimul în poarta goală. Astfel, în seria sferturilor de finală, Corona Brașov și ACSH Gheorghieni sunt la egalitate, după 4 partide disputate, 2-2. Următorul meci va avea loc la Patinoarul „Olimpic” din Brașov, mâine, de la ora 18,30. Echipa care va ajunge prima la 4 victorii se va califica pentru semifinalele competiției.