Volei feminin : Corona Brașov – CSO Voluntari 3-1

0 132

Corona Brașov a obținut o victorie de prestigiu, în Divizia A 1 de volei feminin, în Sala Sporturilor din Brașov. Echipa pregătită de Ciprian Dârnescu a învins CSO Voluntari, cu 3-1, pe seturi 25-20, 25-17, 21-25, 25-23, după un meci echilibrat. Ultimul set a fost palpitant, Corona reușind să se impună, după ce scorul a fost egal, 23-23. Un lucru important de menționat este faptul că în echipa Brașovului evoluează o jucătoare de 16 ani, Daria Cocan, care a contribuit la victorie, cu 9 puncte, dintre care 1 as.

,,Sunt foarte fericit pentru că fetele au jucat extraordinar de bine astăzi și mă bucur enorm pentru rezultatul pe care l-am obținut. Au lipsit două piese importante și mă bucur că celălalte fete care au fost astăzi în teren și-au făcut treaba foarte bine„, a declarat antrenorul Coronei, Ciprian Dîrnescu

Echipa Brașovului va avea o săptămână viitoare cu două meciuri : sferturile Cupei României, la Târgoviște, după care, în campionat, o partidă în deplasare, la FC Argeș.