Victorie de senzație în primul meci din semifinala Diviziei A 1 de...

Victorie de senzație în primul meci din semifinala Diviziei A 1 de volei masculin : Rapid – Corona Brașov 2-3!

0 49

La București s-a desfășurat primul meci din seria de maximum trei, contând pentru semifinalele Campionatului Național. Protagoniste, Rapid și Corona Brașov. Echipa brașoveană a avut un start foarte bun și și-a adjudecat primul set, însă Rapidul a revenit și a preluat conducerea cu 2-1 la seturi. Ca în fiecare meci, jucătorii lui Laurențiu Lică nu au cedat nici o clipă și au reușit o revenire spectaculoasă egalând 2-2, la seturi. Apoi, au mai avut o demostrație de voină, curaj și dăruire și s-au impus în setul final, cu 15-9. Miercuri, pe 10 aprilie, urmează meciul cu numărul 2 din această semifinală. Este meciul în care voleibaliștii Brașovului pot să se califice în finală în fața propriilor suporteri.