Steaua umilita pe teren propriu de Dinamo

0 211

Steaua Bucuresti echipa pregatita de Cosmin Olaroiu, a pierdut cu scorul de 2-4 (0-3), meciul disputat pe teren propriu in compania formatiei Dinamo Bucuresti.

Pe Ghencea, „cainii rosii” si-au reabilitat imaginea dupa un inceput prost de an, dovedind ca si-au pastrat resursele pentru marele meci.
Golurile invingatorilor au fost marcate de Catalin Munteanu in min. 7, care a aruncat prima bomba: sut de exceptie din afara carelui in vinclu! 1-0 pentru Dinamo si tribunele se incing! Cel de-al doilea gol a fost inscris de Danciulescu in min. 22, un alt fost stelist, ridicand scorul la 2-0! Insa esecul Stelei nu se opreste aici deoarece in repriza a doua cel care isi inscrie numele pe lista marcatorilor este acelasi Niculescu in minutul 52, cel care a profitat de o imensa greseala a lui Radoi.
Pentru Steaua au reusit sa isi treaca numele pe lista marcatorilor Vali Badea si francezul Cyrill Thereau.
In urma acestei victorii Dinamo Bucuresti se desprinde la 15 puncte de urmatoarea clasta si este mai mult ca sigur castigatoarea campionatului intern.

La finalul partidei tehnicianul Stelei, Cosmin Olaroiu a declarat: „“Am luat goluri din primele doua suturi, iar mecanismul nostru s-a dus. Nici nu mai intelegeam ce joaca fotbalistii nostrii. Am facut multe greseli, am dat multe spatii dinamovistilor. Poate daca inscriam golul de 3-2 puteam pune putina presiune. A fost si accidentarea lui Cristocea, care ne-a dat planurile peste cap. Lobont a fost fantastic, Mireal a ratat, insa nu cred ca putem discuta mai mult pentru ca victoria lui Dinamo este incontestabila. E greu ca o echipa din Romania sa inscrie patru goluri Stelei sau trei goluri in 30 de minute, nu-mi explic. De reprosat normal ca pot sa-mi reprosez multe si responsabiliatea imi apartine mie. Nu pot sa dau vina pe jucatori, teren sau suporteri”.