SR Brașov, victorie și calificare în play-off-ul Ligii a treia de fotbal

0 286

SR Brașov, din Liga a treia de fotbal, a învins sâmbătă, pe Stadionul Tineretului, cu 3-0, pe KSE Târgu Secuiesc. Golurile confruntării au fost marcate după pauză, de Dragoș Popa (min. 49), Mihai Ion (min. 74) și Dragoș Sandu (min.77). În minutul 64, la 1-0, oaspeții au primit un penalty, însă lovitura de la 11 metri a fost apărată de portarul galben-negrilor, Aby Popa. Cu acest succes, SR Brașov a urcat pe locul 3 în Seria a 5-a din Liga a 3-a de fotbal, având 29 de puncte și și-a asigurat astfel, matematic, prezența în play-off. Celelalte 3 echipe din județul Brașov au suferit înfrângeri pe linie în această etapă. Kids Tâmpa a fost învinsă, în deplasare, scor 1-3, de Odorheiu Secuiesc, Cetate Râșnov a pierdut meciul de acasă, cu CSO Plopeni, scor 0-1, iar Olimpic Zărnești a cedat cu 1-2 în deplasarea de la CS Păulești.