Real Madrid s-a apropiat la doar doua puncte de Barcelona

0 208

In derbiul etapei din Primera Division, echipa Real Madrid pregatita de italianul Fabio Capello, a reusit sa invinga cu scorul de 2-1, formatia FC Valencia si pe langa faptul ca s-a apropiat la doua puncte de lidera Barcelona, Realul a eliminat practic pe Valencia din lupta pentru titlu.

Real a inceput mai bine jocul si a reusit sa deschida rapid scorul, prin olandezul Ruud Van Nistelrooy in minutul 18, insa apoi Valencia a pus stapanire pe joc si si-a creat cateva ocazii de gol.
Pentru Valencia a reusit egalarea Fernando Morientes in minutul 51.
Finalul de meci a fost unul deosebit de dramatic, fundasul gazdelor, Sergio Ramos, a marcat pentru 2-1 iar in ultimele minute ocaziile s-au scurs cu rapiditate la o poarta ai la cealalta.