Mutu nu a mai stralucit

0 235

Fiorentina lui Adrian Mutu a obtinut un succes la scor, 4-0 pe propriul teren in fata echipei lui Vali Nastase, Ascoli. „Decarul” Nationalei nu a facut una din partidele sale mari, care l-au facut iubit printre fanii din Firenze, in ciuda victoriei obtinute de echipa sa. Golurile formatiei Viola au fost marcate de Reginaldo in min. 5, Montolivo min. 45, Toni min. 56 si Kroldrup min. 70.

Mutu a iesit in evidenta doar prin penalty-ul obtinut in minutul 20, pe care tot el l-a ratat. Atacantul roman a fost aproape de gol si in minutul 60, insa sutul sau din lovitura libera a lovit bara portii oaspetilor. Internationalul roman a fost inlocuit in minutul 67.