Inca un punct castigat de FC Brasov in deplasare

0 224

FC Brasov echipa pregatita de Mihai Stoica a remizat in deplasare scor 1-1 pe terenul formatiei CS Otopeni, dupa ce la pauza a reusit sa conduca cu 1-0, intr-un meci contand pentru etapa a XXV-a a Ligii secunde de fotbal.

Partida de la Otopeni a fost una care mai degraba a aratat ca un meci de lupte decat ca unul de fotbal. S-a vazut clar cum gazdele au fost favorizate de arbitrul intalnirii, care sub presiunea tribunei dar si a bancii de rezerva, a cedat psihic in cateva randuri. Indeajuns ca gazdele sa egaleze pe final de partida. Golul „galben-negrilor” a fost marcat cu capul de Simis, in urma unei lovituri de colt in minutul 14 al meciului.
Pe parcursul partidei brasovenii au mai ratat cateva ocazii clare de a inscrie, prin Oros care a trimis o data mingea in bara (min. 66), dar si peste poarta de cateva ori.
In minutul 39 al partidei fundasul gazdelor Niculae, il faulteaza foarte dur pe Sandor care este dus cu salvarea direct la spital.
Spre finalul partidei gazdele reusesc sa egaleze la o balbaiala in careul „stegarilor”.