Hochei : Corona Brașov, victorie în Campionatul Național ; miercuri, ultimul meci...

Hochei : Corona Brașov, victorie în Campionatul Național ; miercuri, ultimul meci din sezonul regular al Erste Liga

0 152

În Campionatul Național de Hochei echipa Corona Brașov a învins pe teren propriu formația Sapiența U23, cu scorul de  4-3 (2-0, 1-2, 1-1). Corona a condus cu 2 -0 după golurile lui Sills și Schaber, dar oaspeții au egalat în repriza secundă . Dubla lui van Wormer a adus victoria echipei Brașovului, oaspeții reușind reducerea diferenței, în repriza a treia. Echipa antrenată de Dave MacQueen se află în acest moment pe locul 3 în campionat, cu 46 de puncte și se pregătește de ultimul meci al sezonului regular în Erste Liga. Miercuri, de la ora 18.30, brașovenii întâlnesc pe teren propriu gruparea Dunajvarosi, în cadrul ultimului meci al sezonului regular în Erste Liga. În clasamentul respectiv, Corona ocupă locul IV, dar are șanse de a mai urca un loc. Pe poziția a treia se află DVTK.