Hochei : Corona Brașov înfruntă DVTK Miskolci, în sferturile de finală ale...

Hochei : Corona Brașov înfruntă DVTK Miskolci, în sferturile de finală ale Erste Liga

0 102

Corona Brașov a încheiat pe locul doi sezonul regulat al Erste Liga la hochei. Echipa brașoveană a acumulat 83 de puncte, din 44 de meciuri jucate. Sâmbătă, în ultimul meci din sezonul regulat, Corona Brașov a cedat pe teren propriu, scor 1-8, în fața echipei UTE, singurul gol  al echipei brașovene fiind marcat de Daniel Koger. În acest meci au fost menajați mai mulți jucători titulari, în vederea fazei următoare a competiției. În prima fază a play-off-ului Erste Liga, sferturile de finală, echipa Brașovului va înfrunta echipa clasată pe locul 7 respectiv DVTK Miskolci. Partidele din play-off vor debuta la finalul săptămânii viitoare. De remarcat că echipa brașoveană a jucat recent cu Miskolci, în sezonul regulat al Erste Liga, învingând-o clar la Brașov : 3-0 (foto).