FC Brasov se impune fara probleme

0 221

FC Brasov echipa de liga secunda pregatita de antrenorul Razvan Lucescu, a invins in deplasare cu scorul de 5-0 (3-0) gruparea FC Sacele, pregatita de un fost „stegar” Cosmin Bodea.
Partida de la Sacele a fost dominata in cea mai mare parte de catre „galben-negrii”, care in urma acestei victorii foarte lejere, s-au instalat pe prima pozitie a clasamentului cu 13 puncte, urmata de Dunarea Giurgiu cu acelasi numar de puncte si de FC Botosani cu 12 puncte.
Golurile „stegarilor” au fost marcate de Hadnagy in minutul 6 si 27 din penalty, Roman in minutul 32, Dedu in minutul 71 si Sburlea in minutul 83.
La sfarsitul partidei Razvan Lucescu antrenorul formatiei FC Brasov a afirmat: „Sunt bucuros ca am reusit sa castigam toate cele trei puncte puse in joc. A fost o partida pe care am pregatit-o bine iar baietii si-au facut datoria in teren. Asa trebuie sa abordam toate meciurile care vor urma”.