Corona Brașov, două victorii în Erste Liga la hochei

0 313

Toate cele trei echipe româneşti din Erste Liga la hochei pe gheaţă au câştigat meciurile jucate vineri. Corona Braşov a avut nevoie de prelungiri pentru a se impune în meciul cu FTC-Telekom, încheiat cu scorul de 4-3, pe patinoarul Olimpic din Braşov. Radim Valchar cu două reuşite şi Jared Michael van Wormer au dus scorul la 3-0 pentru ”lupi”, Ferencvaros a egalat prin golurile înscrise de Toth, Ban şi Kestila, dar Jacob Sweeney a adus victoria gazdelor, în prelungiri. Prima linie a echipei brașovene : Toth- Garcia, Sweeney, Koger, Schaber, vanWormer
Sâmbătă, echipa Brașovului s-a impus clar, de data aceasta după trei reprize : 7-3 (3-2, 3-1, 1-0).
Prima linie a echipei brașovene : Toth- Garcia, Sweeney, Koger, Schaber, vanWormer. În Erste Liga Corona Braşov ocupă locul 6 cu 25 de puncte din 17 meciuri.