Ce surpriză : Corvinul Hunedoara, în finala Cupei României!

0 37

Gruparea din liga a doua de fotbal, Corvinul Hunedoara este prima echipă calificată  în finala Cupei României. Hunedorenii au învins în semifinale pe FC Voluntari cu 3-1. Este pentru prima oară cand Corvinul se califică în finala Cupei României. Gazdele au deschis scorul prin Antonio Manolache, care a înscris simplu, din careu, în minutul 20. Oaspeţii au egalat prin Daniel Florea, după o greşeală a apărătorilor hunedoreni. După pauză Alexandru Neacşa a punctat în minutul 61, apoi elevii lui Florin Maxim au făcut 3-1, prin Marius Coman. Adversara celor de la Corvinul în ultimul act va fi stabilită joi, în urma duelului  dintre Oțelul Galați  și ”U” Cluj.