Bulgarii incep sa-si revina !!

0 206

Selectionara Bulgariei nimeni alta decat adversara Romaniei din Grupa G a preliminariilor pentru EURO 2008, a castigat, scor 3-0, intalnirea de pe teren propriu disputata impotriva Luxemburgului, dupa doua o dubla a lui Berbatov si un penalty transformat de Martin Petrov.
Bulgarii au trecut peste tensiunea din lot dinaintea meciului si au deschis scorul in minutul 27 prin Dimitar Berbatov, care a introdus balonul cu o lovitura de cap din centrarea lui Stilian Petrov.

Un minut mai tarziu, acelasi Berbatov a dus scorul la 2-0 dupa un lob superb peste Jonathan Joubert, intr-o faza in care a fost lansat din nou de Stlilian Petrov.
Scorul final a fost stabilit in minutul 54, dupa ce Berbatov a fost faultat in suprafata de pedeapsa de catre Eric Hoffmann, iar Martin Petrov a transformat fara probleme lovitura de la 11 metri, stabilind scorul final.