Baschet : Olimpia CSU Brașov, eșec în primul meci din sferturile de...

Baschet : Olimpia CSU Brașov, eșec în primul meci din sferturile de finală ale Campionatului Național

0 143

Echipa de baschet feminin Olimpia CSU Braşov a pierdut cu 68- 61 primul meci din sfertul de finală din Liga Naţională de Baschet Feminin, cu Rapid Bucureşti.  Brașovencele au avut un start de meci bun și au condus la pauză mare cu 42- 31. În sfertul trei, Olimpia a jucat modest și rapidistele s-au impus cu 19-6, avînd astfel un atu important pentru victoria finală. Cea mai importantă realizatoare a gazdelor a fost George Anisha cu 28 de puncte și 13 recuperări.  Meciul doi al seriei ce se disputa după sistemul cel mai bun din trei meciuri se joacă duminică în București, iar un eventual meci trei al seriei va avea loc miercurea viitoare la Brașov.