Baschet masculin : CSO Voluntari – Corona Brașov 72-68

1 179

În Liga Națională de baschet masculin, Corona Brașov a pierdut meciul din deplasare cu CSO Voluntari, scor 72- 68. Braşovenii au avut un start bun de joc și s-au impus în primele două sferturi, având un avans de 10 puncte la pauza mare, 46-36, după ce au condus și la 13 puncte în finalul sfertului 2. Gazdele au strâns treptat diferența pe tabela și în ultimele 10 minute și-au apropiat victoria, câștigând clar ultimul sfert, cu 19-11. Pentru învingători Trevon Allen a terminat cu 18 puncte și 7 recuperări, iar tabăra brașovenilor Ousmane Barro a avut 16 puncte și 9 recuperări,  CJ Williams și Jacoby Armstrong au avut câte 13 puncte, iar Juwan Gray a terminat cu 12 puncte și 3 recuperări. În clasamentul grupei A din Liga Națională de baschet masculin, Corona Brașov se menține pe locul 4, dar în etapa viitoare, a 12-a, are parte de un meci crucial pentru intrarea în faza a doua a campionatului, SCM Timișoara echipa aflată pe locul 5. În meciul tur, la Timișoara, Corona Brașov s-a impus, cu 85-81.