Corona Braşov Wolves a uitat să mai bată : astăzi, 4-5, cu...

Corona Braşov Wolves a uitat să mai bată : astăzi, 4-5, cu Progym Gheorghieni!

0 451

După ce ieri, Progym Gheorghieni, aruncase puţin în aer sezonul regulat al campionatului naţional de hochei, câştigând la Braşov, gluma s-a îngroşat astăzi, când harghitenii au repetat isprava, câştigând, cu 5-4 (0-3, 1-0, 3-1, 1-0), după prelungiri! A fost un meci cu multe învăţăminte pentru echipa braşoveană, care a condus cu 3-0, după un debut fulminant de meci, dar a sfârşit prin a părăsi gheaţa învinsă!! Astfel, Corona Braşov Wolves a avut 3-0 în min. 11, prin golurile marcate de Trancă, Biro Otto şi Pysarenko. Apoi, portarul Fulop, care avusese o prestaţie foarte bună s-a accidentat, dereglând mecanismul, iar Progym a marcat…4 goluri consecutive, unul în repriza a doua şi alte trei, într-un interval de numai patru minute, în debutul reprizei a treia. Incredibil! ,,Lupii! Au mai salvat ceva cu…8 secunde înainte de final, când a marcat Molnar Zsolt, dar au pierdut apoi în prelungiri, înregistrând al treilea eşec consecutiv! Noroc cu faptul că echipa braşoveană are în finalul acestui sezon regulat două meciuri cu Sportul Studenţesc, pentru că altfel ar fi coborât de pe locul trei. Echipa braşoveană are 61 de puncte şi se află pe locul trei, urmată de Steaua, pe locul patru, cu 58 de puncte.