Brasovenii au castigat clar dar la limita

0 215

FC Brasov a castigat fara nicio emotie partida de pe teren propriu cu Victoria Branesti, scor 1-0 (0-0), o victorie mult mai clara decat o arata scorul.
Elevii pregatiti de Antonio Conceicao, au avut numeroase ocazii de gol, chiar si doua bare, in timp ce ilfovenii s-au chinuit sa reziste dupa ce au jucat o repriza in inferioritate numerica.
Brasovul a luat fraiele meciului in maini inca din primele minute ale jocului, presand fara incetare in jumatatea adversa. Iar in minutul noua au produs cea mai mare ocazie de gol a primei reprize, dupa ce lovitura de cap a lui Majernik a fost respinsa in extremis de portarul Branestiului in transversala.
Inevitabilul s-a produs in minutul 56, tot in urma unei lovituri de colt. Centrarea a aterizat in careul Victoriei, ilfovenii n-au reusit sa respinga decisiv, mingea a ajuns la Distefano pe dreapta, acesta a reusit sa strecoare mingea in centrul careului de unde Hadnagy a reluat fara mila sub transversala.