FC Brasov isi complica situatia in clasament

0 336

FC Brasov grupare pregatita de tehnicianul portughez Antonio Conceicao, a remizat pe teren propriu scor 2-2 (0-1), in compania formatiei CFR Cluj.

In urma acestui rezultat gruparea de sub Tampa, a pierdut doua puncte care se pot dovedi extrem de pretioase si isi complica si mai mult existenta, apropiindu-se de zona nisipurilor miscoatoare din subsolul clasamentului.
Pe o vreme fooarte buna si in fata a aproximativ 5.000 de suporteri, brasovenii nu au gasit cheia victoriei in partida din etapa a XXVII-a a Ligii I, fiind chiar condusi in doua randuri de clujeni.

Golurile brasovenilor au fost marcate de Ilyes in minutul 64 si Distefano in minutul 80, in timp ce pentru CFR Cluj au reusit sa marcheze E. Kone in minutul 17 si Rada in minutul 78.
FC Brasov a evoluat in urmatoarea formula de joc: Kajcsa – Voicu, Gaucho, Oros, Ionescu – Toloza – Williams, Ilyes, Cristescu, Chipciu – Teixeira