Sahtiorul a avut o experienta superioara

0 236

Mircea Lucescu tehnicanul echipei Sahtior Donetk, a declarat dupa victoria obtinuta cu Sporting Braga, scor 3-0, in Liga Campionilor, ca experienta formatiei sale a facut diferenta in partida disputata in Portugalia, informeaza site-ul oficial al gruparii ucrainene.
„Victoria noastra nu poate fi pusa la indoiala. Cred ca am meritat sa castigam. In prima repriza, am incercat sa controlam balonul si sa iesim din presiunea pe care a pus-o Braga. In repriza a doua, gazdele s-au deschis, au incercat sa joace mai mult in atac. Asta a fost ceea ce ne-a trebuit si am inceput sa speculam zonele lasate libere de Braga. Douglas si Willian si-au depasit adversarii in duelurile unu la unu si asta a creat un avantaj numeric in atac. Este adevarat ca Braga a avut si ea cateva ocazii, Piatov a salvat echipa noastra de cateva ori. Cred ca experienta noastra la acest nivel a facut diferenta”, a spus Lucescu.