FC Brasov s-a intors cu un punct de la Tg Mures

0 102

F FC Brasov grupare pregatita de tehnicianul Marius Sumudica a remizat scor 0-0, in deplasare in fata formtiei FCM Tg Mures, intr-un meci contand pentru etapa a XVII-a a Ligi I.

Partida disputat la Tg Mures, a fost una foarte tensionata, cu multe ocazii de gol, dar fara nicio modificare pe tabela. Cele doua echipe si-au impartit perioadele de dominare, muresenii avand insa un usor plus la capitolul ocazii.

Gazdele au fost mai prezente in joc in primele 10 minute, avand o prima ocazie de gol prin Florin Dan, insa Brasovul a inclinat apoi terenul, odata cu ocazia mare avuta de Mugurel Buga in minutul 12, cand torpila lui a fost scoasa de la coltul lung de Albut. A urmat o perioada de foc la poarta muresenilor, cu Viveiros si Chipciu avand cateva sanse uriase de a deschide scorul. Distefano chiar a trimis in bara in minutul 13, dupa ce a executat la coltul scurt o lovitura libera de pe dreapta, din unghi inchis.