Steaua a trecut la limita de Grasshoper Zurich

0 307

Steaua Bucuresti grupare pregatita de Ilie Dumitrescu, a invins la limita cu scorul de 1-0 (0-0), formatia elvetiana Grasshoper Zurrich, intr-un meci contand pentru play-offul Europa League.
Bogdan Stancu a adus Stelei un debut cu dreptul in fata formatiei helvete. Golul sau a venit in repriza secunda, la cateva minute dupa ce elvetienii avusesera trei ocazii de gol, ultima mare, Tatarusanu fiind acolo decisiv. Steaua a avut si o bara. A fost un meci de la egal la egal, care lasa un retur deschis, saptamana viitoare, pe 26 august, la Zurich.
Steaua: 12. Ta(ta(rus,anu – 3. Emeghara, 4. Abrudan, 23. Geraldo, 14. Latovlevici – 5. D. Stoica, 26. Bicfalvi – 16. Nicolit,a( (8. Ra(dut, min.66), 28. B. Stancu (20. Angelov min. 84), 10. Cr. Tanase – 9. Kapetanos (24. B. Surdu min.51). Antrenor: Ilie Dumitrescu
Grasshopper Zurich: 1. Konig – 2. Voser, 4. Paulinho, 6. Smiljanici, 3. Menezes – 35. Salatici – 9. Lang (7. I Emeghara min. 89), 5. Colina (8. Abrashi min. 46), 15. Cabanas, 31. Zuber (25. Adili min. 69) – 11. Rennella. Antrenor: Ciriaco Sforza.