Hagi si Popescu din nou coechipieri

0 129

Gheorghe Hagi si Gica Popescu, cei mai reprezentativi fotbalisti din „Generatiei de Aur” au evoluat luni seara pe „Stadio da Luz” din Lisabona, intr-un meci caritabil pentru ajutorarea populatiei din Haiti, dupa seismul care a provocat 200.000 de victime
In fata celor 51.312 spectatori, cei doi romani au facut parte din echipa care s-a numit „Prietenii lui Zidane”. Popescu l-a inlocuit in minutul 30 pe Kaka, iar Hagi a aparut pe teren in minutul 54, cand l-a substituit chiar pe Zidane. Adversarii echipei mondiale au fost fosti sau actuali echipieri ai Benficai, partida terminandu-se cu scorul de 3-3.