Steaua a dat de pamant cu Vasas Budapesta

0 155

Steaua Bucuresti echipa pregatita de tehnicianul Mihai Stoichita, a castigat primul amical din cel de-al doilea turneu de pregatire, din Antalya, cu 2-0, in fata formatiei din Ungaria, Vasas Budapesta.
Debut cu victorie in Antalya: Steaua – Vasas Budapesta 2-0
Steaua a inceput intr-un sistem 3-4-3, in urmatoarea formula: Ciprian Tatarusanu – A. Tudose, Jelev, Eugen Baciu – Banel Nicolita, Ovidiu Petre, Tudela, Toja – Bogdan Stancu, Romeo Surdu, Andrei Ionescu.
Dupa pauza au mai intrat Golanski, P. Marin, Szekely, Plesan, Tanase, C. Lungu, Bicfalvi si Kapetanos.
Primul gol al partidei a fost marcat de Cristi Tanase (foto), in minutul 55, cu un sut din afara careului, in coltul opus, iar cel de-al 2-lea a fost inscris de Kapetanos, din pasa lui Janos Szekely.