Lucescu dezamagit de proprii jucatori

0 144

Mircea Lucescu antrenorul roman al gruparii ucrainiene Sahtior Donetk, nu si-a putut ascunde dezamagirea dupa infrangerea suferita de echipa sa, pe terenul formatiei scotiene Celtic Gasgow (1-2), miercuri seara, in cadrul Grupei D a Ligii Campionilor la fotbal.
„Sunt foarte suparat pentru acest rezultat. Dar am avut dreptate cand am afirmat ca Celtic este o echipa norocoasa. Mi-as fi dorit si eu sa fi avut mai mult noroc in seara asta. Cred, inca, ca am fost mai buni decat Celtic si meritam calificarea in optimile de finala ale Ligii Campionilor. Jucatorii mei au facut o mare greseala la primul gol, iar Celtic a capatat incredere. De asemenea, am gresit foarte mult si in ultimul minut. O alta greseala a fost ca ne-am retras in aparare iar Celtic ne-a presat, a?a cum a facut cu AC Milan si Benfica. Insa raman la parerea ca echipa noastra este mai buna. Scotienii au avut noroc in meciul tur, cand au scapat doar cu doua goluri primite, si au fost din nou norocosi in seara asta”, a declarat tehnicianul roman, dupa partida castigata de scotieni printr-un gol marcat in ultimul minut al prelungirilor, de Donati.