In viteza spre Liga I

0 204

FC Brasov echipa pregatita de Razvan Lucescu, a invins pe teren propriu cu scorul de 3-1 (0-0), formatia CSM Focsani, intr-un meci contand pentru etapa a X-a a Ligii I.
Golurile „galben-negrilor” au fost marcate de Toader autogol in minutul 49, Ilyes in minutul 67 din penalty si Senin in minutul 71, pentru oaspeti reusind sa reduca din diferenta Riscu in minutul 80 tot din penalty.
In urma acestui rezultat FC Brasov, ramane pe prima pozitie a clasamentului cu un total de 25 de puncte, cu un meci mai putin disputat, fiind urmata de CS Otopeni cu 20 de puncte in timp ce pe locul al treilea se afla Concordia cu 19 puncte.
La sfarsitul meciului Razvan Lucescu s-a aratat multumit de prestatia jucatorilor sai si spera ca seria victoriilor sa nu se opreasca aici. „A fost o partida destul de echilibrata in care am intalnit un adversar foarte valoros. In cele din urma cei mai buni au castigat si ma bucura ca aceia am fost noi”, a afirmat Razvan Lucescu.