Steaua nu mai Bate

0 235

Steaua Bucuresti echipa pregatita de Gheorghe Hagi, a facut un pas important spre grupele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a reusit sa faca o remiza, scor 2-2 (0-1), in deplasare, cu campioana Belarus, BATE Borisov, miercuri seara, in prima mansa a turului III preliminar.

BATE a condus prin golul lui Filipenko din minutul 40, Steaua a intors scorul dupa reusitele lui D. Goian in minutul 58 si Nicolae Dica in minutul 84, dar a ratat victoria in ultimele secunde, cand pentru gazde a punctat Blizniuk in minutul 90+3.

BATE Borisov: 1. Fedorovici – 24. Kazantev, 4. Radkov, 21. Filipenko, 14. Hagus – 5. P. Platonov (17. Sivakov min. 83), 2. Lihtarovici (10. Krivet min. 54), 7. Ermakovici (15. Javnercik min. 67), 22. Stasevici – 9. Blizniuk, 8. D. Platonov. Antrenor: Igor Kriusenko.

Steaua: 1. Zapata – 4. Golanski, 3. D. Goian, 5. Rada (20. Lovin min. 59), 18. P. Marin – 16. Nicolita (30. Zaharia min. 75), 6. Radoi, 23. Plesan, 26. Croitoru (7. Bicfalvi min. 55) – 10. N. Dica, 25. Neaga. Antrenor Gheorghe Hagi.