Disciplina germana a invins in cele din urma

0 217

Echipa germana de fotbal Bayer Leverkusen, a reusit sa intoarca soarta calificarii dupa ce in tur au pierdut cu 2-1, si au zdrobit pe Lens cu 3-0, in mansa a doua a optimilor de finala din Cupa UEFA.

Golurile germanilor au fost marcate de Barbarez in minutule 24 si 55 si Juan, in minutul 70.
Francezii au facut un meci modest, nedemn pentru pozitia ocupata in campionatul Frantei. Cea mai periculoasa ocazie de gol a lor a venit in minutul 76, cand nou intratul Paquet a ratat de la 4 metri din fata portii goale.
Astfel Bayer Leverkusen merge in sferturile de finala ale Cupei UEFA, si isi va afla adversara vineri, dupa tragerea la sorti.
Echipele de start au fost:
Bayer Leverkusen: Adler, Callsen-Bracker, Juan, Barbarez, Schneider, Barnetta, Castro, Babic, Rolfes, Voronin, Kiessling

Lens: Itandje, Gillet, Coulibaly, Tixier, Hilton, Carriere, Monterrubio, Demont, Keita, Cousin, Jemaa.