Forex Brasov a castigat in ultimul minut

0 214

Forex Brasov echipa pregatita de tehnicianul Adrian Harlab, a reusit sa invinga pe teren propriu cu scorul de 1-0 (0-0), formatia CF Braila, intr-un meci contand pentru prima etapa a returului (a XVIII-a) de campionat.

Unicul gol al partidei care s-a desfasurat pe terenul din Complexul Sportiv „Forex”, a fost marcat in minutele de prelungire de Manea (min. 90+2) la o nesincronizare in apararea a jucatorilor braileni. Spectatorii prezenti sambata dimineata pe stadionul „Forex”, au putut vedea la lucru doua echipe dornice sa inceapa campionatul cat mai bine. Pe de o parte echipa gazda care isi dorea victoria cu orice pret pentru a se mentine in plasa liderului, iar de partea cealalta oaspetii care isi doreau un rezultat bun pentru a urca in clasament si a se indeparta de subsolul clasamentului. Nimeni nu mai credea in victoria „padurarilor”, avand in vedere ca 90 de minute partida s-a desfasurat sub semnul echilibrului, cu faza la ambele porti. Insa golgheterul formatiei Manea a reusit sa „arunce” tribunele in aer in ultimul minut al prelungirilor, aducand cele trei puncte in contul formatiei brasovene.

La sfarsitul partidei antrenorul „alb-verzilor”, Adrian Harlab, a afirmat: „Sunt bucuros ca am reusit sa castigam cele trei puncte. Practic acesta a fost obiectivul nostru, dar ma nelinisteste faptul ca le-am castigat atat de greu. A fost insa prima etapa si sper ca pe parcurs sa ne revenim”.