A ajuns in semifinale cu emotii

0 247

Jucatoul sarb de tenis Novak Djokovic a fost foarte aproape de a produce surpriza la turneul de tenis care se desfasoara in aceste zile la Dubai, turneu dotat cu premii in valoare de 1.402.500 de dolari.

Djokovici a pierdut in cele din urma in fata numraului unu mondial, Roger Federer, in trei seturi scor 6-3, 6-7/6, 6-3, dupa ce elvetianul si-a dat seama ca nu este de glumit cu acest sarb ambitios si dornic de afirmare. Chiar daca la inceputul partidei, sarbul a afirmat ca doreste sa faca in asa fel sa intrerupa invincibilitatea de 38 de meciuri a lui Roger Federer, pana la urma nu si-a putut onora promisiunea dar a fost la un pas de a realiza imposibilul.
Elvetianul a tremurat in setul decisiv, dupa ce a ratat o minge de meci in mansa secunda, dar a rasuflat usurat la capatul a doua ore si trei minute de joc. In semifinale, Federer il va intalni pe germanul Tommy Haas.