,,Lupii”au pierdut al 5-lea meci din epuizanta finală a Erste Liga la...

,,Lupii”au pierdut al 5-lea meci din epuizanta finală a Erste Liga la hochei

0 241

Corona Brașov Wolves s-a recunoscut învinsă  în meciul 5 al finalei Erste Liga, disputat marți, la Brașov 2-4 (2-1, 0-1, 0-2).

Partida a început cu golul lui Fowlie, de la Corona, Becze a egalat, dar Corona a revenit la conducere, datorită reușitei aceluiași Fowlie (2-1). Egalarea la 2 a venit în repriza a doua, prin golul marcat tot de Becze, însă echipa Brașovului a avut mari ocazii, ratate sau salvate de portariul ciucanilor. Repriza a treia a fost dominată de Miercurea Ciuc, care a marcat de două ori, prin Blackwater și Combs, în poarta goală

Astfel, Sport Club conduce cu 3-2 la general şi mai are nevoie de o victorie, pentru a câștiga trofeul. Următorul meci se va juca joi, la Miercurea Ciuc.