,,Lupii”mențin suspansul : Opten Vasas – Corona „Wolves” Brașov: 5-2 (0-0, 2-1,...

,,Lupii”mențin suspansul : Opten Vasas – Corona „Wolves” Brașov: 5-2 (0-0, 2-1, 3-1)

0 194

Corona Brașov a cedat meciul 4 al sferturilor de finală ale Ligii Erste la hochei, împotriva echipei Opten Vasas, disputat în deplasare la Budapesta. Scor 2-5, iar la general, echipa Brașovului conduce acum cu 3-1.

Pentru echipa brașoveană au marcat Josh McFadden (în minutul 35’21”) și Peter Balázs-Szabolcs (în minutul 52’54”).

Va câștiga seria echipa care va ajunge prima la 4 victorii. Cum echipa Brașovului a ratat succesul la Budapesta, suspansul se menține, următoarea partidă urmând să aibă loc la Brașov, marți, 9 martie.