Brașovul, pe primul loc în Erste Liga la hochei!

0 260

Corona Brașov -Miercurea Ciuc 7-5 (3-2, 1-1, 3-2)

Meci spectaculos pe gheața Patinoarului Olimpic Brașov, între cele două adversare de tradiție, Corona Brașov și Miercurea Ciuc.
Partida a contat atât pentru Erste Liga, cât și pentru Campionatul Național. Prima repriză a fost excelentă, cu 5 goluri marcate, dintre care trei de către Corona Brașov.
A doua parte a meciului a fost egală, atât ca scor, cât și ca evoluție a celor două formații.
Ultima parte a întâlnirii a aparținut echipei Brașovului, scor 3-2, chiar dacă în ultimele 2 minute, Ciucul a atacat cu doi oameni în plus!
După trei reprize, scor final: 7-5, o victorie spectaculoasă a Coronei Brașov, care o aduce pe primul loc în clasamentul la zi al Erste Liga!

Corona Brașov are 68 de puncte, din 30 de meciuri jucate.

Pentru Corona au marcat : Molnar Z. (min. 06’21”), Peter B (min. 35’36″și 55’41”), Carlson (min.14’05″și 54’24”), Finucci (min.17’47″și 43’53”).

Duminică, 14 februarie, de la ora 18,30, cele două combatante se vor întâlni, din nou, la Brașov.