,,Lupii’, victorie muncită, care îi urcă pe locul doi în clasament!

0 182

În cadrul Erste Liga, Corona Brașov a jucat pe gheața proprie cu una din echipele de top ale Erste Liga, câștigătoare a competiției, Ferencvaros. A rezultat un meci foarte disputat, cu multe acțiuni și ocazii de gol. Echilibrul a fost prezent în toate cele trei reprize, lucru reflectat fidel de scorul identic cu care s-au încheiat acestea : 1-1. Golurile echipei Brașovului au fost înscrise de nou venitul Labrecque, Fowlie și Rabbit. Au urmat cele 5 minute de prelungiri, perioadă în care nu s-a înscris, după care s-a trecut la executarea loviturilor de departajare. Portarul Brașovului, Toke, și-a continuat paradele inspirate din timpul regulamentar și a reușit să facă diferența, secondat de Trancă, acesta reușind golul decisiv, care a decis învingătoarea. A fost o serie lungă de lovituri de departajare, în care, pentru echipa Corona au mai înscris Rabbit, Brown și același Trancă.

Pentru Corona Brașov urmează un nou meci acasă, sâmbătă, de la ora 18,30, cu UTE. Deocamdată, echipa brașoveană ocupă locul doi în clasamentul Erste Liga, având 42 de puncte, din 21 de partide disputate.