,,Lupii” au cedat în prelungiri : UTE – Corona Brașov 5-4 (2-1,...

,,Lupii” au cedat în prelungiri : UTE – Corona Brașov 5-4 (2-1, 2-2, 0-1, 1-0)

0 166

În primul meci al unei noi deplasări în Ungaria, contând pentru Erste Liga la hochei, Corona Brașov a cedat meciul cu UTE, după prelungiri, după ce la finalul timpului regulamentar, scorul fusese egal, 4-4. Echipa Brașovului a reușit să egaleze, după ce a fost condusă drastic, cu 4-1!. După egalarea scorului, jucătorii brașoveni nu au mai găsit resurse în repriza de prelungiri, primind gol rapid, după doar două minute. Scor final : 5-4 pentru echipa din Ungaria, însă ,,lupii”au câștigat un punct important în economia campionatului.

Golurile Coronei în meciul cu UTE au fost înscrise de G. Biro, Trancă, Fowlie și P. Balazs.

Corona Brașov se află pe locul 3 în clasamentul Erste Liga, cu 20 de puncte, din 11 partide disputate. În meciul următor, echipa Brașovului va juca cu lanterna roșie a campionatului, Hokiklub Budapesta (12 octombrie)