Simona Halep, după dureri la tendonul lui Ahile, s-a retras de la...

Simona Halep, după dureri la tendonul lui Ahile, s-a retras de la Rogers Cup

0 149
SIMONA HALEP

Simona Halep abandonează și se retrage din turneu. Marie Bouzkova câștigă primul set cu 6-4, după 45 de minute.
Simona Halep a început ezitant meciul cu Marie Bouzkova (91 WTA), în sferturile de finală de la Rogers Cup. Era prima întâlnire între cele două jucătoare.
După primul set, câștigat de jucătoarea din Cehia, Simona Halep a decis să abandoneze din cauza unor probleme medicale.

După retragere, Simona Halep a postat un mesaj pe Twitter: „În mod cert, nu așa îmi doream să plec de la Rogers Cup, dar sunt bucuroasă pentru săptămâna minunată pe care am avut-o aici și vreau să le mulțumesc incredibililor fani de la Toronto – v-am auzit în seara asta!”

Se pare că decizia Simonei Halep este legată de reapariția durerilor la tendonul lui Ahile, dureri pe care le acuzase și în partida cu Jennifer Brady.
Simona a luat decizia de a se retrage după ce s-a consultat cu staff-ul ei.

Sursa: Digi 24