Hochei : ,,Lupii, victorie la Miercurea Ciuc!

0 234

Hocheiștii de la Corona Brașov au preluat conducerea in semifinala Ligii Naționale de hochei, cu 2- 1 la general, după ce s-au impus în meciul trei contra celor de la Sport Club Miercurea Ciuc, cu scorul de 5-3. Meciul s-a desfăşurat pe patinoarul harghitean, unde brașovenii au revenit după ce au fost conduși cu 3-1, în minutul 23.  Corona a avut o repriză foarte bună, a treia, în care a punctat de trei ori. Golurile Coronei în acest meci au fost marcate de Jereme Tendler, o dublă, Matyas Biro, Sergey Dorofeev și Balasz Peter. Vineri, de la ora 18.30, are loc meciul patru al seriei, brașovenilor fiindu-le necesară o victorie, pentru a se pot califica în finala Ligii Naționale. În ultima fază a Campionatului Naţional a făcut deja pasul CSM Galați, după ce a învins cu 3-0 la general, ACSH Gheorgheni.