ACS SR Brașov, înfrângere în meciul amical cu Miroslava

0 155

ACS SR Brașov a susținut un nou meci amical sâmbătă, la Tărlungeni, cu Știința Miroslava, formație clasată pe poziția a patra în Seria 1 a Ligii 3 la fotbal. Echipa Brașovului a pierdut, scor 1-3 (0-1). Prima repriză a adus ocazii la ambele porți, dar oaspeții au fost cei care au marcat, când mai erau trei minute până la pauză. În debutul părții secunde, stegarii au reușit egalarea prin golul lui Horia Popa (50), însă oaspeții au înscris două goluri până la final.  De remarcat că echipa Brașovului a mai avut o bună ocazie, însă Danciu a ratat un penalty, scos de Horia Popa.

Pentru ACS SR Municipal urmează testul cu AFC Hărman, programat pe 23 februarie, pe un teren încă nedesemnat