Volei : CSU Brașov – Unirea Dej 0-3

0 344

Voleibaliștii Brașovului au revenit în sala sporturilor de la poalele Tâmpei, pentru noi partide din cadrul Diviziei A1. De data aceasta este un turneu al primei ligi, în cadrul căruia CSU Brașov a jucat meciul inaugural, cu Unirea Dej. Deși era considerată o echipă la ,,mâna”brașovenilor, Unirea Dej nu a avut emoții în a se impune clar : 3-0 (25-15, 25-16, 25-16). Cu toate că echipa brașoveană a condus în ultimul set, chiar la debut, oaspeții au revenit rapid și s-au distanțat asigurător, astfel încât până la victorie nu a fost decât o chestiune de timp. Victoria Unirii Dej a survenit după o oră și 15 minute de joc. Echipa Brașovului are în componență jucători amatori, care se antrenează și joacă în afara serviciului. De aceea și pentru că sunt entuziaști, jucătorii merită aprecierea amatorilor acestui sport, care au așteptat 17 ani până ca voleiul de primă ligă să revină la Brașov.