Victorie la limita pentru oltenii lui Napoli

0 152

Universitatea Craiova echipa pregatita de tehnicianul italian Nicolo Napoli, a reusit sa invinga sambata, pe teren propriu, formatia Politehnica Iasi, cu scorul de 2-1, intr-un meci contand pentru etapa a 19-a a Ligii I, dupa ce la pauza, oaspetii conduceau cu 1-0.
Golurile oltenilor au fost marcate de Mitchell in minutul 73 si Rose in minutul 82, pentru oaspeti marcand golul de onoare Cernoch in minutul 44.
Universitatea: Bornescu – Dananae, Stoica, Mitchell, Rose – Barboianu, Saceanu (Gargalie min. 20), A. Ionescu (Lutu 54), Wobay – Costea, Baird (C. Tanasa 46). Antrenor: Nicolo Napoli
Poli Iasi: Branet – Homei (Palimaru min. 40), Ciobanu, Onut, Kalai, Munteanu – Buta, Ad. Ilie (Mijin min. 60), Milea, Miclea – Cernoch (Sfarlea min. 48). Antrenor: Ionut Popa